wstecz

O nas

Zmieniają się czasy i zmienia się branża, jednak nasze kluczowe wartości pozostają niezmienne.

Firma KRUSZEC jest firmą rodzinną, założoną w 1989 roku jednak jej korzenie sięgają znacznie głębiej. Siedzibą firmy jest miejscowość Tczyca w gminie Charsznica, która jest zagłębiem rolniczym. Od lat zmieniamy się i rozwijamy, poszerzamy asortyment jednak wyróżnia nas indywidualne podejście do każdego klienta. Projektując i wykonując maszyny bazujemy na sprawdzonych, prostych, więc niezawodnych konstrukcjach, równocześnie dbając o rozwój wykorzystujemy nowoczesne metody projektowania CAD oraz maszyny sterowane numerycznie, co przekłada się na zwiększanie dokładności wykonywanych maszyn. Naszym celem jest tworzenie innowacyjnych maszyn o możliwie najwyższej jakości . Staramy się podążać za stale zmieniającym się rynkiem i potrzebami naszych klientów.

Poznajcie niezwykłą historię rodziny i firmy Kruszec.

W 1909 roku w miejscowości Tczyca osiadł Józef Kruszec, Dziadek obecnego właściciela firmy. Był rolnikiem jednak wykonywał pojedyncze maszyny rolnicze na własne potrzeby oraz lokalnych gospodarzy.
Kolejnym krokiem milowym w dziejach rodziny było uruchomienie tartaku przez syna, który otrzymał imię po swoim Ojcu. Józef Kruszec mimo trudnego okresu w historii kraju prowadził przedsiębiorstwo przez ponad 30 lat.
W 1988 roku umiera Józef Kruszec i jego miejsce zajmuje syn, obecny właściciel firmy Krzysztof Kruszec.
Prowadzi tartak jednak równolegle rozpoczyna świadczenie usług ślusarskich.

 • 1989
  Krzysztof Kruszec, absolwent mechanizacji rolnictwa Akademii Rolniczej w Krakowie rejestruje firmę pod nazwą „ KRUSZEC Zakład Usługowo Produkcyjny”. Początkiem działalności było wykonywanie remontów maszyn rolniczych, ciągników oraz różnorodnych usług ślusarskich.
 • 1997
  Wprowadzenie pierwszej konstrukcji własnej- modelu RG, rozpoczyna się jej produkcja seryjna. Dzięki sukcesowi jakim stał się model RG, Krzysztof Kruszec wsłuchując się w potrzeby i uwagi rolników, projektuje kolejne maszyny.
 • 2005
  Rozszerzenie asortymentu o maszyny dla przemysłu spożywczego. Pierwszą skonstruowaną maszyną z tego sektora była szatkownica SZ-50.
 • 2012
  Powstanie nowej hali
  o powierzchni 500 m2.

 • 2013
  Po ukończeniu Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie na kierunku Automatyka do firmy dołączył syn właściciela Kacper Kruszec. Dzięki kierunkowemu wykształceniu wprowadził do użytku maszyny CNC, Frezarki i Tokarki HAAS i wiele innych nowoczesnych maszyn.
 • 2017
  Powstanie kolejnej hali produkcyjnej o wymiarach 600 m2.
 • 30 lat