backMaszyny rolnicze EN
Maszyny rolnicze EN

FKR: Frez uprawowy głęboko spulchniający EN

PTZ: Przenośnik taśmowy do zbioru warzyw EN

FKR: Frez uprawowy głęboko spulchniający EN

Description

Maszyna przeznaczona do dokładnego rozdrabniania oraz napowietrzania gleby oraz formowania redlin lub zagonów pod siew warzyw.

Można stosować ją bezpośrednio po orce lub głęboszowaniu pola. Maszyny tego typu gwarantują najlepsze warunki wzrostu dla upraw warzyw. Fakt, iż głębokość pracy wynosi 21 cm oraz redliny formowane są ze świeżo uprawionej gleby

W naszej ofercie posiadamy maszynę dwusekcyjną 2FKR,trzysekcyjną 3FKR oraz czterosekcyjną 4FKR.

Po zdemontowaniu wału formującego oraz demontażu części obejm z nożami może być wykorzystywany w uprawach międzyrzędzi ziemniaków. Warto zwrócić uwagę, że zdejmowane są nie tylko noże, ale również całe obejmy, dzięki temu możemy uprawiać glebę na głębokość aż 30 cm.


Models

2FKR 3FKR 3FKR
Szerokość robocza: 160cm 240cm 300cm
Rozstaw międzyrzędzi: 75cm 75cm 75cm
Maksymalna głębokość uprawy: 25cm 25cm 25cm
Typ noży: Standard: napawane/
z płytką widiową (opcja)
Standard: napawane/
z płytką widiową (opcja)
Standard: napawane/
z płytką widiową (opcja)
Prędkość obrotowa wirnika: 360 obr/min 360 obr/min 360 obr/min
Wymagana prędkość WOM 1000 obr/min 1000 obr/min 1000 obr/min
Wymagana moc ciągnika: 80 KM 110 KM 150 KM
Wymagana wydajność hydrauliczna: 40 l/min 40 l/min 40 l/min
Waga: 1100 kg 1550 kg 1750 kg

Technical data

Głównym elementem freza jest wirnik, czyli wał główny do którego przymocowane są obejmy z nożami roboczymi. Średnica wirnika wynosi ok 70 cm. Długość noży wynosi 355 mm. Wał główny napędzany jest po przez przekładnie łańcuchową, pracującą w kąpieli olejowej ( łańcuch 1 i 3/4 cala). Do napędu frezu wykorzystywana jest przekładnia kątowa. Jest to oryginalna przekładnia włoskiej firmy Comer dobrana z odpowiednim zapasem mocy dla bezawaryjnej pracy urządzenia. Do maszyny dołączony jest wałek odbioru mocy, ze sprzęgłem przeciążeniowym.

Maszyna dwusekcyjna może być na życzenie wyposażona w mocniejszą przekładnie od wersji czterosekcyjnej.

Konstrukcja ramy jest bardzo masywna. Frez posiada klapy odchylane do czyszczenia i kontroli stanu zębów roboczych. Do ustalania głębokości pracy w przedniej części zamocowane są dwa regulowane koła podporowe ze skalą. Natomiast za wirnikiem znajdują się profilatory, które wstępnie formują redliny lub zagony.

Drugą częścią maszyny jest wał formujący redliny, który zagęszcza i dogniata glebę formując redliny. Posiada osiem talerzy formujących, które mogą być dowolnie przesuwane dla uzyskania oczekiwanego rozstawu pracy oraz szerokości redlin. Wał napędzany jest hydraulicznie. Z frezem połączony jest za pomocą cięgien, dzięki który można niwelować nierówności pola.