SZCZOTECZKOWE SIEWNIKI WARZYWNE S i SK

Siewniki warzywne serii S i SK są to siewniki o szczoteczkowym mechanizmie wysiewającym, przeznaczone do wysiewu warzyw drobnonasiennych (marchew, cebula, pietruszka itp.) na małych obszarach.
Szczotki napędzane przednie koło siewnika poprzez przekładnie łańcuchową, naciąg łańcucha jest regulowany poprzez położenie skrzynki nasiennej (dostępne dwa przełożenia). W skrzynce znajdują się dwie szczotki wysiewające które wygarbują nasiona poprzez otwór w tarczy kalibracyjnej (3 tarcze w komplecie, średnica otworów od 2,8 mm do 9 mm, dostępne na zamówienie rozmiary niestandardowe).
Następnie nasiona trafiają przez węże do redlic wysiewających. Redlice te posiadają regulacje rozstawu oraz głębokości siewu. Redlice te wyposażone są także w stopkę, która wykonuje bruzdę na która spadają nasiona, zagęszczenie gleby w miejscu siewu zapewnia lepsze wschody.
Siewniku typu SK są ponad to wyposażone w kółka dogniatające nasiona, znajdują się one bezpośrednio za redlicą, redlica posiada przedłużone skrzydełka które zapobiegają zasypywaniu nasion zanim zostaną dogniecione przez kółka. Kółka te są obleczone blachą nierdzewna oraz wyposażone w skrobaki co zapobiega oblepianiu się gleby. Za zespołem wysiewającym znajduję się zgarniak zasypujący nasiona oraz tylne kółko ażurowe, które zapobiega zaskorupianiu się gleby.
Redlice wysiewające są przesunięte względem dzięki czemu siewnik nie ma tendencji do zapychania się.
Regulacja wysiewu odbywa się poprzez zmianę średnicy otworu wysiewającego. W przypadku najdrobniejszych nasion zalecane jest zmniejszenie obrotów szczotki poprzez zmianę przełożenia.
Przy odpowiednim ustawieniu oraz eksploatacji siewnik ten zapewnia tolerancje wysiewu w granicach +- 10 dag/ ha.
Jest to sprawdzona, prosta, niezawodna i łatwa w obsłudze konstrukcja, ciesząca się wielkim uznaniem wśród użytkowników.
   
Dane techniczne oraz podstawowe cechy konstrukcyjne i użytkowe siewników:

  • możliwość agregatownia z maszynami naszej produkcji, dzięki czemu otrzymujemy możliwość siewu: na płasko (AWP), na redlinach (RGS) lub na zagonie (RBN), odnośniki
  • siewniki dwurzędowe (regulacja odległości między rzędami od 1 – 12 cm),
  • mechanizm wysiewu: szczoteczkowy,
  • sposób regulacji wysiewu: poprzez wielkość otworu w tarczce regulujące (3 tarcze w komplecie, średnica otworów od 2,8 mm do 9 mm) oraz poprzez przełożenie między szczotką a kołem napędowym (dodatkowa zębatka w komplecie), istnieje możliwość wykonania niestandardowych otworów na zamówienie,
  • mocne, krótkie zawieszenie siewnika, zapewniające precyzyjne prowadzenie oraz zwartość konstrukcji,
  • tylne koło ażurowe, zapobiegające zaskorupianiu się gleby,
  • wersja SK posiada koła bezpośrednio dogniatające nasiona co poprawia równomierność wschodów, mechanizm ten jest wykonany ze stali nierdzewnej, dzięki czemu nie oblepia się ziemią.
  • masa 15 kg
  • wymiary 110x21x45 cm